Серията на Брайтън продължи и срещу най-слабия домакин в Премиър лийг (видео)

Суонзи записа трета поредна загуба в Премиър лийг, след като отстъпи с 0:1 на Брайтън на "Либърти Стейдиъм". Единственото попадение реализира Глен Мъри в 29-ата минута, когато засече с бедро центриране на Нокер. Веднага след този гол "чайките" пропуснаха още две положения. Нов шут на Мъри от воле рикошира от Фернандес и излезе в корнер. Дънк засече с глава центрирането от ъглов удар, но Фабиански спаси акробатично. Домакините не създадоха нищо интересно в предни позиции и бяха освиркани от собствените им фенове.

В началото на второто полувреме Суонзи опита някакъв натиск. Аю и Ейбрахам  обаче не успяха да нанесат точни удари от обещаващи позиции.

В последната минути на този двубой и късметът обърна гръб на "лебедите", след като удар на Нарсинг срещна гредата.

Брайтън заема осмо място с актив от 15 точки. Суонзи в в зоната на изпадащите с осем пункта. За "чайките" това бе четвърти пореден мач без загуба в първенството, докато "лебедите" допуснаха пето поражение от шест мача на "Либърти Стейдиъм" през този сезон в Премиър лийг.