Резерви измъкнаха Бетис срещу Хетафе (видео)

Отборите на Бетис и Хетафе завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 11-ия кръг на испанското първенство. Срещата бе първа от кръга и гостите могат да съжаляват повече за резултата, тъй като до средата на второто полувреме водеха с 2:0.

Маркел Бергара в 18-ата минута даде аванс на Хетафе в резултата, като заби топката в противниковата врата с глава след центриране от фаул. В 34-ата минута Франсиско Портиьо направи резултата 0:2 с шут от границата на наказателното поле и гостите изглеждаха близо до трите точки.

В 68-ата минута обаче Антонио Санабрия с безпощаден шут изпрати топката в долния ляв ъгъл на Висенте Гуаита за 1:2 с шут от дъгата на наказателното поле, а три минути преди края Риад Будебуз с майсторски далечен изстрел бе точен за 2:2 и спаси севилци от поражение. Любопитно за отбелязване е, че и Тони Санабрия, и Будебуз се включиха в игра от пейката през второто полувреме.

Бетис е осми в класирането със 17 точки след това равенство, а Хетафе заема 10-о място с 13.