Атлетик (Сф) изравни рекорда с 8-а Купа на България

Бейзболният Атлетик (София) спечели Купата на България за трети път в последните пет сезона и изравни рекорда за най-много отличия в турнира. Във финала на ст. "Бейзбол" вчера "зелено-черните" отнесоха миналогодишния носител на трофея София Блус с 11:3 и извоюваха 8-ата си купа в историята. Също с толкова досега едноличен лидер във вечната ранглиста бе хегемонът в българския бейзбол Бизони (Благоевград).

Именно това са трите отбора, които си разпределиха победите в отделните надпревари през 2017 г. "Бизоните" триумфираха в дебютното издание на Българската бейзболна лига и спечелиха 22-рата си шампионска титла на страната. "Блусарите" ликуваха с 5-ата си Купа "София". А "атлетите" закриха сезона на върха във втория по значимост турнир на американската игра у нас.

Питчерът на Атлетик Мартин Велинов хвърля цял мач в неделния финал и обезличи почти напълно нападението на "сините". Дупничанинът направи 13 страйкаута и позволи само 2 хита за 9 ининга.

Срещу него Блус противопостави двама питчери – Николай Ангелов изкара 4 ининга и бе сменен от Евгений Черноземски. Общо те дадоха 12 хита, а бяха и сериозно компрометирани от защитата зад гърба си, направила потресаващите 9 грешки, от които пет още в 1-вия ининг.

Двата отбора стигнаха до последния мач в турнира с лесни победи на 1/2-финалите в събота. На ст. "Бейзбол" в Студентски град Атлетик срази Академици (София) с 5:1, а на ст. "Диана" в кв. "Дианабад" Блус нокаутира Юнак (София) с 11:1 за 5 ининга. Целият турнир с изключение на финала се проведе в 7-инингов формат на мачовете.