Блус спечели юбилейната 20-а Купа "София"

София Блус спечели юбилейното 20-о издание на бейзболния турнир за Купа "София" и излезе еднолично на второ място във вечната ранглиста на столичната надпревара. Във финала навръх Деня на София "блусарите" победиха рекордьора в градското състезание Атлетик с 14:10, взимайки частичен реванш за отпадането си от същия противник в 1/2-финалите на първенството ден по-рано.

"Сините" бяха поведени от играещия президент Стефан Бешков, който изкара 7 ининга като питчер и бе най-продуктивен в нападение – 3 от 5 с два двойни хита и двоен хоумрън с общо 4 RBI. С по 2 RBI допринесоха Николай Каращранов и Александър Насъпов, който затвори мача с 2 ининга от възвишението.

За Атлетик на хълма започна ветеранът Румен Лачев, изваден от игра след хоумръна на Бешков при 1 аут в 4-тия ининг. След него топката поеха Владимир Марков за ининг и 2/3 и Георги Тренков за последните три защити в 6-ия, 7-ия и 8-ия. Игралият като DH Мартин Велинов удари 3 от 4 с база за боли, двоен хит, RBI и 2 отбелязани точки.

Това е 5-а Купа "София" във витрината на Блус и с нея тимът изпревари по брой отличия първия победител в турнира Юнак. Атлетик остава недостижим на върха с 11 титли в създадената през 1997 г. надпревара.