Самп дръпна пред Милан и Фиорентина след феноменален гол (видео)

Отборът на Сампдория отнесе Киево с 4:1 в среща от италианския шампионат. Точни за "моряците" бяха поляк, уругваец и колумбиец - Карол Линети, Лукас Торейра и Дуван Сапата. За гостите от Верона почетното попадение вкара Фабрицио Качаторе.

В 20-ата минута Линети откри головата сметка на "Ла Самп". Полузащитникът простреля стража Стефано Сорентино отблизо. Само няколко минути по-късно обаче Качаторе изравни с глава след ъглов удар. В 26-ата минута зрителите на "Мараси" станаха свидетели на нещо, което не се вижда всеки ден. От 30 метра фронтално срещу вратата Торейра прати "бомба" в горния десен ъгъл. Сорентино нямаше какво да направи срещу този смъртоносен шут - 2:1. Това бе първо попадение на уругвайския халф за тима от Генуа.

В самия край на първото полувреме дойде ред и на Сапата да напомни за себе си. Бившата звезда на Удинезе засече пас на Джанлука Капрари и до далечната греда покачи на 3:1. В последните минути на мача Торейра доказа още веднъж, че днес му е ден, фиксирайки с нов далечен снаряд крайното 4:1 за "Ил Дория". В случая "летящите магарета" претендираха за засада на ветерана Фабио Куалярела, но реферът Даниеле Довери не отсъди такава.

С успеха днес шампионът на Италия за 1991 година държи твърдо шестата позиция в подреждането и продължава борбата за зона "Лига Европа".