Отборът на Венци Христов отнесе здрав пердах от Краснодар (видео)

Българският нападател на СКА-Хабаровск Венцислав Христов влезе като резерва в 87-ата минута при загубата с 1:4 от Краснодар. Новаците бяха тотално надиграни и записаха най-тежката си загуба от началото на сезона в руската Премиер лига. Фьодор Смолов вкара два гола, а по един за домакините добавиха Виктор Клаесон и Вандерсон. Мирослав Маркович от дузпа се разписа за "армейците".

Краснодар започна сезона с амбиции да се бори за титлата, но по никакъв начин не използва факта, че всички от другите претенденти допуснаха доста грешни стъпки. "Биковете" изпаднаха в необяснима криза и наредиха 4 загуби, като в тях дори не отбелязаха гол. Провал и срещу новака СКА можеше да коства поста на Игор Шалимов, макар шефовете на клуба да твърдят, че той се ползва с пълно доверие.
Гостите от Хабаровск бяха в зоната на изпадащите преди визитата в Краснодар, но имаха надежди да измъкнат поне точка. Венци Христов отново беше резерва, а старши треньорът Алексей Поддубский заложи в атака на Руслан Корян и Маркович.

Резултата откри Клаесон в 11-ата минута. Тогава топката малко щастливо попадна в него и той от около 15 метра простреля Александър Довбня. Смолов уцели греда в 34-ата минута, но в края на полувремето използва добро подаване на Сергей Петров и покачи на 2:0.

СКА върна интригата в 60-ата минута с гол от дузпа на Маркович. Нападателят на гостите беше повален в наказателното поле от Александър Грицаенко и сам реализира от бялата точка. Фрапантни пропуски на футболистите на Краснодар запазиха резултата непроменен до 80-ата минута, когато и "гражданите" получиха дузпа. Смолов я превърна в трети гол за отбора си и негов шести през сезона. Точка на спора сложи резервата Вандрсон в 89-ата минута, а този път Смолов се отчете с асистенция.
Краснодар събра 24 точки и излезе на 4-о място в класирането, а СКА е на предпоследната 15-а позиция с 12 пункта, колкото има и Анжи. Отборът от Махачкала обаче е с мач по-малко.