Динамо обърна Риека и направи огромна крачка към титлата (видео)

Шампионът Риека поведе рано-рано при гостуването си на Динамо (Загреб) в голямото дерби от 14-ия кръг на хърватското първенство, но загуби с 1:3. Без някои от основните си футболисти, които бяха запазени за предстоящото домакинство на Аустрия (Виена) в Лига Европа, Риека не успя да се противопостави на “модрите”. Динамо вече води с 9 точки пред “белите” и със 7 пред Осиек, а Хайдук (Сплит) е чак на 4-о място.

Бразилецът Акости даде преднина на Риека в 9-ата минута отблизо, а при гола останаха сериозни съмнения за засада. В 29-ата минута Моро изравни с точен шут под напречната греда, а малко след началото на второто полувреме голямата звезда на Динамо - Ел Араби Судани, вкара за 2:1 Той се разписа с много зрелищен ножичен удар след центриране от корнер и отклонена към него топка. Крайното 3:1 оформи отново Судани в 79-ата минута, когато остана сам срещу вратаря на гостите Симон Слуга и спокойно стреля покрай него.

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - РИЕКА 3:1
0:1 Акости (9)