ПАО ликува в голямото гръцко дерби (видео)

Макар и в криза от началото на сезона, Панатинайкос намери сили да победи големия си съперник Олимпиакос в дербито на гръцкия футбол. “Детелините” спечелиха с 1:0 сблъсъка от 9-ия кръг, но въпреки това са едва на 7-о място вк ласирането. Шампионът Олимпиакос пък пропусна да оглави таблицата и е 5-и, с 2 точки по-малко от изненадващия лидер Атромитос.

Панатинайкос имаше само три победи от първите си 8 мача и много негативни резултати в дербито през последните години, но този път показа характер и се възползва от лошата форма на съперника. Освен това, старши треньорът на гостите Такис Лемонис даде почивка на част от титулярите си преди двубоя в Шампионската лига срещу Барселона след няколко дни.
Преди почивката двубоят беше равностоен, но след нея ПАО доминираше и стигна до решителния гол в 56-ата минута, когато точен беше Лукас Мартин Вийяфанес. Той се разписа на празна врата след атака по левия фланг и ниско центриране.

В другите мачове днес Лариса победи Левадиакос с 1:0, а Янина надви с 2:1 Керкира.