Еден Азар донесе трите точки на Челси (видео)

Челси стигна до трудна, но и напълно заслужена победа при гостуването си на Борнемут. Отборът на Антонио Конте спечели с 1:0 и се изкачи на четвърто място в класирането, като изостава само на точка от третия Тотнъм. Единственото попадение в двубоя реализира Еден Азар в началото на второто полувреме.

След равностойни първи минути Челси започна постепенно да създава опасности. Мората и Педро първи се озоваха на добра позиция, но не се възползваха. В 20-ата минута домакините за първи път бяха близо до вратата на Куртоа. Беник Афобе получи топката на границата на наказателното поле. Той можеше да стреля, но избра да подаде към Чарли Даниелс. Пасът на Афобе обаче бе прекалено силен и възможността си замина.

Мората пропусна най-добрата възможност от началото на срещата в 26-ата минута. Тогава изчистване на Бегович прати топката на крака на Азар, който изведе испанеца сам срещу вратаря на домакините. Мората не се възползва, като стреля покрай вратата. Малко по-късно попадение на Челси бе отменено поради спорна засада.

Бившият нападател на Реал Мадрид пропусна още един добър шанс в 34-ата минута. Той се освободи от защитата на Борнемут и стреля, но Бегович успя да се намеси отлично. Ситуацията накара Конте да се хване за главата. Малко преди почивката след добра атака на лондончани се стигна до два удара на Фабрегас, които бяха блокирани.

Джермейн Дефоу, който търсеше своя гол номер 200 въ Висшата лига, бе заменен на почивката, като Еди Хауи пусна в игра Джордън Айб и промени схемата на тима в атака. Домакините започнаха отлично втората част, но в 51-ата минута защитата на тима не се представи на ниво. Саймън Франсис не успя да предотврати опита на Мората да намери Азар, който се освободи отляво. Бранителят се подхлъзна, а белгиецът имаше много време и избра да стреля в близкия ъгъл, като ударът се оказа неспасяем за Бегович.

Борнемут заигра още по-активно и в 58-ата минута Айб пропусна добра възможност за изравняване. Изнасянето напред на домакините отвори повече пространства за “сините”, като Азар бе в основата на всички добри атаки на тима на Конте. Белгиецът и Педро имаха възможност да увеличат аванса на гостите, но ударите им не намериха целта. Тимът на Еди Хауи се опитваше да вдигне темпото на игра, а в 77-ата минута Аспиликуета трябваше да се намесва в последния момент след пробив на Айб и удар на влезлия като резерва Калъм Уилсън.

БОРНЕМУТ - ЧЕЛСИ 0:1
0:1 - Азар (51)