Челси прегъна Евертън и е на 1/4-финал (видео)

Шампионът на Англия Челси стигна до 1/4-финалите за Купата на Лигата след успех с 2:1 срещу гостуващия Евертън. Момчетата на Антонио Конте поведоха с гол на Антонио Рюдигер (26). След почивката ливърпулци заиграха по-силно и пропуснаха няколко положения. Във втората добавена минута след 90-те Вилиан направи 2:0, а при ответната атака Калварт-Люин намали.

Двамата мениджъра разчитат предимно на резервни футболисти. Изключение прави Уейн Рууни, който води нападението на “карамелите”. В състава на лондончани за първи път се появи футболист, роден през 2000 година - Етан Ампаду.

Първата част от полувремето премина без опасни положения пред вратите. Голът падна с първия удар в рамките на една от вратите. В 26-ата лондончани изпълниха късо корнер. Топката беше центрирана на далечната греда и там непокритият Рюдигер насочи с глава неспасяемо. Кълбото отиде в далечния горен ъгъл и беше недостижимо за който и да е вратар. След попадението тимът на Антонио Конте заигра по-силно. Миши Батшуай на два пъти застраши вратата на ливърпулци: в 32-ата минута беше блокиран в наказателното поле, а четири по-късно ударът му беше спасен.

Гостите от “Гудисън Парк” започнаха амбицирано второто полувреме. В 53-ата минута Банингиме влезе много опасно в краката на Ампаду, но съдията дори не назначи нарушение. В 56-ата Кевин Миралас свали топката с глава към Рууни, а бившият играч на Манчестър Юнайтед стреля в тялото на вратаря. Минута по-късно Вилфредо Кабайеро подари топката на Аарън Ленън, но след това сам поправи грешаката си. В 60-ата Ленън изпусна от три метра, след като не успя да засече добре топката с шпагат.

В 69-ата Кабайеро изби след добър удар от 15 метра на Миралас, отправен към левия ъгъл на вратаря. В 77-ата Батшуай преодоля , но пред голлинията беше изпреварен от Фил Ягиелка. Нападателят на домакините се заби болезнено в гредата при шпагата. В 80-ата Адемола Лукмен нацели напречната греда в опит да изравни. Във втората добавена минута Вилиан вкара прекрасен гол с отсечен нисък удар по диагонала. При ответната атака трима бранители на Челси последователно не успяха да изчистят и Калварт-Люин вкара за крайното 2:1.

Челси - Евертън 2:1
1:0 Рюдигер (26)
2:0 Вилиан (90+2)
2:1 Калварт-Люин (90+4)

Челси: Кабайеро; Рюдигер, Кейхил, Кристенсен, Дзапакоста; Ампаду, Дринкуотър (62 - Фабрегас), Кенеди, Вилиан; Батшуай (85 - Мората), Мусонда (70 Педро)
Евертън: Пикфорд; Кени, Уилиямс, Ягиелка, Бейнс; Дейвис, Банингиме, МакКарти (64 - Калварт-Люин); Миралас, Рууни (81 - Ниас), Ленън (73 - Лукмен)