Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Динамо си тръгна с важна точка от Казан (видео)

Вратарят на Динамо (Москва) Антон Шунин направи няколко ключови спасявания и имаше главна заслуга за точката, която отборът спечели при визитата на Рубин. Мачът завърши 0:0, а домакините могат да съжаляват за пропуските си след почивката. Равенството задържа Динамо на 13-о място в класирането, а Рубин е 7-и.

Динамовци нямат успех в Казан повече от 10 години -  серия, която не бе прекъсната днес. След завръщането си в елита отборът от столицата се адаптира трудно и има само три победи през сезона.
Рубин влезе в двубоя с нагласата, че няма право на грешка. Съставът на Курбан Бердиев записа 4 поредни загуби, преди в миналия кръг да се наложи над Ростов.

Бердиев не можеше да разчита на титулярния си страж Сослан Джанаев, Гьокдениз Карадениз остана на пейката, а Моритц Бауер се завърна на десния фланг на защитата. Старши треньорът на Динамо Юрий Калитвинцев заложи на същите футболисти, които стартираха при победата над СКА-Хабаровск.
Ян М'Вила стреля от далечна дистанция в началото, но неточно. Динамо опита няколко контри по левия фланг, но нито веднъж не се стигна до опасно центриране в наказателното поле. Рубин привидно имаше инициативата, без обаче да застраши Антон Шунин. До почивката имаше само още едно интересно положение, но реферът Кирил Левников подмина падане на Максим Лестиен в наказателното поле на Динамо.

На полувремето и двамата треньори извършиха оп една смяна, като пуснаха в игра нападатели - Сардар Азмун и за Рубин и Вандерсон за Динамо. В 62-ата минута Руслан Камболов изведе Азмун на добра позиция, но Шунин скъси ъгъла и спаси. Малко след това Максим Канунников също можеше да вкара за казанци, но стреля в крака на Шунин.

В последните минути пред вратата на гостите имаше много центрирания, но Шунин и защитниците пред него не се огънаха. Най-близо до гола за Рубин беше М'Вила, но силният му удар премина над гредата, а в добавеното време Шунин изби в корнер и изстрел на Азмун.
В следващия кръг Рубин гостува на Уфа, а Динамо ще приеме в Химки другия новак - Тосно.