Динамо (Москва) затъва след загуба от друг новак (видео)

В сблъсъка на новаците от 15-ия кръг на руската Премиер лига Тосно се наложи с 1:0 над Динамо (Москва). Вагиз Галуилин вкара гола за гостите, а Александър Ташаев пропусна дузпа за Динамо. След поредната загуба съставът на Дмитрий Хохлов остана в опасната зона, а Тосно вече е над чертата.

Домакините бяха по-добрият отбор и пропуснаха много положения, за което платиха висока цена. Не помогна и появата на ветерана Павел Погребняк, който до момента само тренираше с дулбиращия отбор и изобщо не попадаше в групата за мачовете.
С едва три победи от началото на кампанията, Динамо нямаше накъде повече да отстъпва. През миналата кампания столичният тим изпревари именно Тосно във ФНЛ, но и двата отбора спечелиха промоция за елита. В доста от мачовете си динамовци показаха приятен футбол, но ниската ефективност беше големият проблем за "синьо-белите", които и днес не успяха да отбележат гол, а в досегашните 15 кръга са се разписвали само 11 пъти.

Тосни пристигна в Химки след три мача без загуба и с равен брой точки с днешния си съперник. Отборът на Дмитрий Парфьонов показа, че играе по-успешно на чужд терен и тази тенденция се затвърди.
Гостите поведоха в 9-ата минута след добре проведена атака. Мирзов и Марков комбинираха на фланга, а Вагиз Галиулин засече центрирането и направи безпомощен Антон Шунин. Последва сериозен натиск на Динамо и поредица от статични положения пред вратата на Тосно. В една ситуация бранител на гостите за малко да си отбележи автогол, а в 36-ата минута Тони Шунич нацели гредата.

Второто полувреме започна с появата в игра за домакините на Александър Катрич и още по-яростни техни атаки. Антон Соснин шутира опасно в 47-ата минута, но встрани от вратата. Малко по-късно Динамо получи дузпа за нарушение на Сергей Сухарев срещу Евгений Луценко. Александър Ташаев обаче стреля в обсега на Давид Юрченко и той спаси.

Динамо продължи да създава положения и да ги пропилява. Погребняк и Фатош Бечирай се разминаха с гола, а в края отчаянието се настани в редиите на домакините и те се предадоха.
В следващия кръг съставът от Москва ще ще гостува на Урал, а Тосно ще е домакин на Краснодар.