Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Рилски спортист с категоричен първи успех в НБЛ

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа първа победа в Националната Баскетболна Лига, след като в двубой от II кръг на сезон 2017/18 се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) със 120:73 (28:21; 31:20; 33:16; 28:16).

Самуел Франсис беше най-резултатен за домакините и въпреки, че се включи от резервната скамейка и престоя на терена общо 13:51 минути, той отбеляза 18 точки. Травис Тейлър и Мартин Маринов също се представиха на ниво и отбелязаха по 17 точки за успеха, а Дерек Райт приключи с 15 точки.

Венелин Христов отбеляза 14 точки за варненци, а Веселин Георгиев и Кристиян Кръстев добавиха съответно по 13 и 11 точки.

Баскетболистите на Рилски спортист поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал и започнаха да трупат аванс.

След първите две части възпитаниците на Людмил Хаджисотиров водеха с 18 точки – 59:41, като след почивката самоковци не намалиха темпото и това им позволи да стигнат до още по-изразителен успех – 120:73.