Англия разочарова при поредната си победа (видео)

Англия записа осма победа от 10 мача в група F на световните квалификации. Този път тимът спечели с 1:0 при гостуването си на Литва. Единственото попадение в срещата бе отбелязано от Хари Кейн в 27-ата минута от дузпа, спечелена от Деле Али. Гарет Саутгейт бе дал шанс на някои от по-младите футболисти, но отборът за пореден път разочарова с представянето си, въпреки че без особени проблеми завърши на първо място в групата.

За Англия дебют направиха халфът на Тотнъм Хари Уинкс и защитникът на Лестър Хари Магуайър. Саутгейт експериментира с трима в центъра на защитата. Уинкс се представи на ниво, като бе близо до гол през втората част. На терена той имаше подкрепата на трима свои съотборници от Тотнъм в лицето на Трипиър, Али и Кейн. Деле Али бе повален в наказателното поле, но остави топката на нападателя, Кейн отбелязва гол във всичките четири мача като капитан на Англия.

Литва стигна до няколко отлични възможности да се разпише, но липсата на завършващ удар лиши домакините поне от равенство. Вратарят Джак Бътланд пък трябваше да прави страхотно спасяване, след като Майкъл Кийн в опита си да изчисти насочи топката към мрежата.

ЛИТВА - АНГЛИЯ 0:1
0:1 - Кейн (27-д)