Лорд Бендтнер поведе атаката на Дания, но баражите чакат скандинавците (видео)

Отборът на Дания ще трябва да мине през баражите, ако иска да си осигури участие на Мондиал 2018. Днес “червеният динамит” не успя да победи Румъния в последния си мач от Група “Е” на квалификациите и срещата завърши 1:1. Това обаче не е толкова голяма издънка за скандинавците, тъй като дори и да бяха спечелили, нямаше да вземат директни билети за Русия, защото Полша победи с Черна гора, с което завърши на първо място в групата.

Атаката на Дания за първи път от много време насам бе водена от култовия Никлас Бендтнер. Гол на Лорда бе отменен неправилно заради засада през първата част, но след почивката играчът на Розенборг спечели дузпа за тима си. Зад топката застана Кристиан Ериксен и даде преднина на домакините. Малко по-късно Румъния остана с човек по-малко, след като Кристиан Ганя получи втори жълт картон. Все пак две минути преди края на мача северните ни съседи изравниха. Чиприан Деац се възползва от пас на Никусор Банку и донесе точка за престиж за румънците.

По този начин Дания приключва кампанията на втора позиция и ще очаква съперника си за баражите. Румъния от своя страна изпраща разочароваща кампания и остава на четвърто място с 13 точки.

ДАНИЯ - РУМЪНИЯ 1:1
1:0 Ериксен (60-д)