Безяк прекърши мечтите на Шотландия (видео)

Словения завърши наравно с Шотландия 2:2 в Любляна и сложи край на надеждите на британците за класиране на световното първенство. Отборът на Гордън Страхън водеше на почивката с гол Лий Грифитс, но две попадения на Роман Безяк през второто полувреме доведоха до пълен обрат. Две минути преди края Робърт Снодграс изравни и върна надеждите на гостите, но до нов гол не се стигна. В самия край на срещата Бостян Сезар получи червен картон в своя мач номер 100 за националния отбор.

Резултатът означава, че на второто място в група F завършва отборът на Словакия, който победи Малта с 3:0, тъй като има по-добра голова разлика от шотландците, които не са се класирали за голям форум от 1998 г.

Тимът на Страхън имаше нужда от победа, за да си осигури второто място и на почивката мечтаеше, тъй като имаше аванс от един гол. В 32-ата минута Лий Грифитс откри резултата с четвъртия си гол за последните пет мача за националния отбор. Той се възползва от подаване на Макартър и преодоля Облак от малък ъгъл.

Крейг Гордън трябваше да прави две спасявания в началото, но като цяло гостите не допускаха съперника близо до вратата си. Словения допусна първи гол като домакин от началото на квалификациите, но обърна нещата на почивката, когато на терена се появи Роман Безяк. Бившият играч на Лудогорец изравни след удар с глава, отправи още един опасен изстрел преди да направи 2:1 след разбъркване в наказателното поле на гостите.

Шотландия се хвърли панически в атака, но Флетчър пропусна отлична възможност. Две минути преди края влезлият като резерва Снодграс изравни, като върна малките надежди на британците. До края на срещата имаше по една опасна ситуация и пред двете врати, а в самия край Сезар получи червен картон.

СЛОВЕНИЯ - ШОТЛАНДИЯ 2:2
0:1 - Грифитс (32)
1:1 - Безяк (52)
2:1 - Безяк (72)
2:2 - Снодграс (88)