Грешна стъпка за Бешикташ, Адебайор бележи за Истанбул ББ (видео)

Шампионът Бешикташ не можа да победи Трабзонспор в най-интересния мач от 7-ия кръг на турската Сюпер лиг. "Черните орли" водеха с 2:1 до последните минути, но изпуснаха трите точки. Андерсон Талиска и Джърмейн Ленс на два пъти извеждаха напред истанбулския гранд, но Олчай Сахан и Уго Родайега донесоха равенството на гостите от Трабзон.

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Истанбул ББ, победи с 2:1 като гост Гьозтепе. Александру Епуряну у Емануел Адебайор се разписа в рамките на 4 минути преди почивката за Истанбул ББ, а домакините върнаха едно попадение чрез Адис Яхович от дузпа в края на мача.
Бившата звезда на ЦСКА (Москва) Вагнер Лав вкара два гола за Аланияспор при успеха с 4:1 над Генчлербирлиги, а Малатияспор и Коняспор направиха равенство 1:1.

В класирането начело е Галатасарай с 19 точки, следван от Бешикташ и Кайзериспор с по 14.