Нов разгром доближи Локо (Москва) до върха (видео)

Намиращият се във великолпна форма Локомотив (Москва) показа, че амбициите му за титлата съвсем не са без покритие. Само три дни след убедителното 3:0 срещу чешкия Злин в Лига Европа, "железничарите" сразиха със същия резултат и Динамо (Москва) в дербито от 12-ия кръг на руското първенство. Мануел Фернандеш, който заби най-бързия хеттрик в историята на Лига Европа, отново се разписа, а освен него точни бяха Едер и Алексей Миранчук.

Символичните домакини взеха инициативата от самото начало и решиха нещата в своя полза още до почивката. В 24-ата минута Антон Шунин отби далечен изстрел, но топката попадна на крака на Фернандеш и португалецът откри резултата. Малко по-късно сънародникът му Едер вкара за 2:0, след като се пребори за топката в наказателното поле и отблизо я прати в мрежата.
Гостите продължиха да допускат груби грешки в защита и през второто полувреме. В 58-ата минута Миранчук беше оставен да напредне през центъра и младият руски национал технично прехвърли Шунин, оформяйки крайното 3:0.

Загубата остави Динамо на последното място в класирането с едва 10 точки. Отборът на Юрий Калитвинцев има само две победи и в 12 мача е вкарал 9 гола. В следващия кръг столичани приемат СКА-Хабаровск в опит да се измъкнат от дъното, а Локомотив гостува на Уфа.