Локо (Москва) съсипа чехи за 17 минути в исторически мач (видео)

Носителят на Купата на Русия Локомотив (Москва) срази с 3:0 като домакин чешкия тим Злин в мач от втория кръг в груповата фаза на Лига Европа. И трите гола реализира до 17-ата минута един-единствен футболист - 31-годишният португалски халф Мануел Фернандеш. По този начин юношата на Бенфика и бивш играч на Валенсия стана автор на най-бързия хеттрик в историята на Лига Европа. Досега рекордът държеше Стефанос Атанасиадис (28 минути) от гръцкия ПАОК.

Мануел Фернандеш изведе “железничарите” от руската столица напред в резултата още във втората минута с гол от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Алексей Миранчук. В 6-ата минута Фернандеш с удар от движение на около метър-два от точката за дузпата удвои аванса на тима си. В 17-ата минута Фернандеш се възползва от хубав пас отляво на Миранчук и с удар отблизо оформи историческия си хеттрик.

В другия мач от Група “F” Шериф (Тираспол) и ФК Копенхаген не си отбелязаха голове. По този начин първи в класирането в групата е Локо (Москва) с 4 точки. С по 2 точки и голова разлика 0:0 са Шериф и Копенхаген, а с една точка е Злин на четвъртото място.

ЛОКО (М) - ЗЛИН 3:0
1:0 М. Фернандеш (2-д)
2:0 М. Фернандеш (6)
3:0 М. Фернандеш (17)

ШЕРИФ - КОПЕНХАГЕН 0:0