Сърбия на финал след разгром над Турция (видео + снимки)

Олимпийският волейболен вицешампион при жените Сърбия се класира за финала на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия. Момичетата на селекционера Зоран Терзич буквално отнесоха силния тим на Турция с 3:0 (25:17, 25:12, 25:21) във втората полуфинална среща от шампионата, играна тази вечер пред около 1500 зрители в залата на Националната гимнастическа арена в Баку. Срещата бе повторение на малкия финал от Евро 2015, когато сръбкините спечелиха отново с 3:0 гейма.

Така волейболистките на "плавите" се класираха за голям финал на континентално първенство за първи път от 2011 година насам, когато спечелиха и първата си европейска титла. Техен съперник на финала ще бъде вицешампиона от преди две години - Холандия, който по-рано днес излъга и надделя над домакините от Азербайджан с 3:2 в първия полуфинал. Холандките също имат една титла в историята си от далечната вече 1995 година. Турция пък отново ще се опита да спечели бронзовите медали срещу азерките, след като не успя през 2015 година. Големият финал между Холандия и Сърбия е утре (1 октомври) от 18,00 часа българско време, а преди това от 15,00 часа ще бъде спорът за бронзовите отличия между Азербайджан и Турция.
Поредния си страхотен мач за Сърбия изигра Тияна Бошкович, която заби 23 точки (

5 блока!!!

, 2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. За туркините опитната Гьозде Кърдар се отчете с 14 точки.
СЪРБИЯ - ТУРЦИЯ 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)