Мъките на Борнемут и Лестър продължават (видео)

Борнемут и Лестър затвърдиха колебливото си представяне от началото на сезона, след като завършиха 0:0 помежду си на "Виталити Стейдиъм". Домакините доминираха през по-голямата част от двубоя, но не успяха да реализират шансовете си. "Черешките" имаха и претенции за дузпа в самото начало, след като Дани Симпсън игра с ръка в наказателното поле. Малко преди тази ситуация пък удар на Джърмейн Дефоу срещна гредата.

Най-добрият шанс през второто полувреме се откри пред нападателя на Лестър Шинджи Оказаки, но японецът стреля встрани от десетина метра.

Двата отбора имат едва по една победа след седем изиграни мача за първенство. Все пак Лестъr има една точка повече и е над зоната на изпадащите.