Драма на "Сан Сиро", 19-годишен спаси Монтела в 94-ата минута

Италианският гранд Милан постигна изключително драматична победа с 3:2 срещу Риека в мач от група "Д" на Лига Европа. "Росонерите" бяха на път да уволнят своя треньор Винченцо Монтела, чийто стол се клати през последните дни, но 19-годишният талант Патрик Кутроне донесе успеха в 94-ата минута.
Преди това най-добрите защитници на "червено-черните" Леонардо Бонучи и Алесио Романьоли направиха страхотни грешки в последните минути, които костваха на Милан двата гола аванс.

Андре Силва даде аванс на италианците в 14-ата минута, а Матео Мусакио с първото си попадение за клуба удвои в 53-ата минута. Грешка на Бонучи, който сбърка при връщането на топката в 84-ата минута, доведе до гол във вратата на Донарума, който бе дело на Максуел Акости. В последната минута на редовното време Романьоли сбърка, а след това извърши нарушение в наказателното поле. Риека получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Йосип Елез, който прати топката в мрежата. Голът шокира Монтела и тифозите, но късметът бе на страната на миланския гранд.

Милан - Риека@@@Борини изведе зад защитата Кутроне в 94-ата минута, който изпревари стража Симон Слуга и матира гостите, спасявайки от уволнение треньора, лансирал гол в големия футбол. Младежкият национал на Италия има вече три гола в турнира и общо пет през този сезон.

Първия мач "росонерите" спечелиха с 5:1
срещу Аустрия (Виена) на стадион "Ернст Хапел", докато хърватите пък отстъпиха с 1:2 в домакинството си на АЕК (Атина). Така Милан остана лидер с актив от 6 точки, докато гърците след равенство 2:2 с автрийците, останаха на второ място с 4 точки.

Винченцо Монтела направи шест промени в стартовите 11, с
лед като тимът загуби с 0:2
от Сампдория миналата неделя. В схемата 3-5-2 Матео Мусакио замени Кристиан Сапата в защита, Мануел Локатели, Фабио Борини, Хакан Чалханоглу, Патрик Кутроне и Андре Силна също започнаха от първата минута.
Освен Сапата, извън състава останаха още Лукас Билия, Сусо, Рикардо Родригес, Джакомо Бонавентура и Никола Калинич.
Разочароващото представяне в последните две гостувания на Милан в Серия "А" доведе малко публика на "Сан Сиро". Едва 30 000 тифози подкрепяха домакините, докато няколко хиляди пристигнаха в Милано, за да подкрепят хърватския шампион.
41 Милан - Риека 3:2
Гостите стартираха по-силно срещата, като в първите няколко минути, пропуснаха две отлични възможности. Мисич и Хебер пропуснаха, а след това Локатели за малко да си вкара автогол. В 14-ата минута португалският нападател Андре Силва проби отляво, преодоля майсторски бранител и с плътен удар вкара своя четвърти гол в груповата фаза и общо шести в турнира. Домакините не стояха достатъчно добре на терена, докато хърватите не се притесняваха да играят срещу именития си гранд, като пропуснаха още две възможности за гол преди почивката.
Втората част започна с Бонавентура на мястото на Чалханоглу, който бе получил травма. В 53-ата минута Милан вкара втори гол, след като Мусакио отблизо опъна мрежата. Аржентинецът се възползва от асистенция с пета на Бонучи.
Малко след това гостуващата агитка прекъсна срещата за няколко минути, хвърляйки няколко факли на терена. Маури замени Кесие, а Сусо влезе на мястото на Андре Силва. Милан намали оборотите, явно мислейки за срещата с Рома, но това се оказа голяма грешка. Първо липсата на концентрация в капитана Бонучи върна интригата в срещата. Бившият играч на Ювентус не успя да върне добре топката към Донарума и Акости с помощта на рикошет се разписа.
В оставащите минути "росонерите" се опитаха да си направят харакири, тъй като Романьоли, който подцени една ситуация, загуби топката, а след това направи дузпа в полза на хърватите в последната минута. Елез стреля лошо, но Донарума не успя да спаси и топката влезе в мрежата за 2:2.
Агитката на гостите полудя, а тази на домакините бе в шок, както и треньорът на италианците. За негов късмет обаче Кутроне изникна от нищото и донесе победата, връщайки ентусиазма в щаба на тима и тифозите, които все пак трябва да бъдат разочаровани от начина, по който дойде шестия пореден успех на отбора в Лига Европа.