Пламен Илиев пусна 3 гола срещу лидера в Румъния (видео)

Българският национал Пламен Илиев не можа да спаси Астра (Гюргево) от домакинска загуба в 12-ия кръг на румънската Лига 1. Бившият страж на Левски допусна три гола при поражението с 2:3 от водача в класирането ЧФР Клуж.

Още в 3-ата минута Ибрахима Балде откри за гостите, а в 50-ата минута Чиприан Деац удвои преднината им. Автогол на Кристиан Манеа върна интригата, но Дамян Джокович направи 3:1 за ЧФР. В последните секунди Александру Йонита реализира втория гол за Астра.

ЧФР Клуж вече има 29 точки - с 4 повече от ФКСБ. Астра е на 5-о място с 22 точки.

АСТРА - ЧФР КЛУЖ 2:3
0:1 И. Балде (3)
0:2 Ч. Деац (50)
1:2 К. Манеа (73) авт.
1:3 Д. Джокович (79)
2:3 А. Йонита (90)