Българският сблъсък в Румъния остана без победител

Университатя (Крайова) и Волунтари не излъчиха победител в срещата помежду си от 12-ия кръг на първенството на Румъния. Двубоят завърши при резултат 1:1 като гостите първи откриха резултата, но домакините се добраха до точката.

Това бе сблъсък между два от отборите с българи в състава си. За съжаление и двамата наши сънародници в тима на домакините не взеха участие в мача. Ради Димитров остана на пейката, а Христо Златински бе наказан за този мач. В същото време Венелин Филипов записа пълни 90 минути за гостите и си изкара жълт картон още във 2-ата минута.

Александру Тудорие изведе гостите напред в 56-ата минута, но Александру Балуца изравни в 69-ата минута и този резултат се запази до края на двубоя.

След това реми Университатя пропусна да стопи изоставането си от лидера ЧФР Клуж и остава на второто място с 23 точки. Волунтари пък се намира на 8-ото място с 15 точки в актива си.