Лидерите в Румъния не бъркат (видео)

Водачът в румънското първенство ЧФР Клуж победи с 2:0 Ювентус Букурещ и запази аванса си от 4 точки пред Стяуа на върха в класирането. Домакините поведоха с гол на Александру Паун в 22-ата минута, а Емануел Кулио в 83-ата от дузпа затвърди успеха.

Преследвачът Стяуа също не допусна грешка. При визитата си на Сепси ОСК "стелистите" записаха разгромна победа с 4:0. Резултата откри Флорин Танасе, а Харлем Гнохере и Себастиан Гинга предрешиха крайния изход на двубоя още до почивката. Четвъртият гол беше дело на Даниел Бензар в 74-ата минута.
Преднината на ЧФР пред Стяуа е 4 точки, а на трето място е Университатя (Крайова) на Христо Златински, Радослав Димитров и Апостол Попов. Астра (Гюргево) на Пламен Илиев заема четвърта позиция.