Късен гол зарадва Аталанта във Флоренция (видео)

Отборът на Аталанта се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Фиорентина на "Артемио Франки" от 6-ия кръг на Серия "А". Бергамаските измъкнаха точката по много драматичен начин с попадение на Ремо Фрюлер в 4-ата минута на добавеното време. Преди това Федерико Киеза бе дал преднина на домакините в 12-ата минута, но в крайна сметка флорентинци изпуснаха победата.

Федерико Киеза откри резултата в полза на "виолетовите"  още в 12-ата минута, когато овладя пред наказателното поле и с мощен шут прати топката неспасяемо под гредата.

Гостите имаха шанс да се върнат в мача в 62-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза. Зад топката застана звездата на бергамаските Алехандро Гомес, но не успя да се разпише от бялата точка.

Все пак Аталанта се добра до равенството по много драматичен начин с гол в 4-ата минута на добавеното време. Тогава Андреас Корнелиус свали с глава за връхлитащия Ремо Фрюлер, който с удар от движение от около 25 метра прати кълбото във вратата за крайното 1:1.

Така двата тима разделиха по точка и Аталанта се намира на 9-ото място в класирането с 8 пункта. Фиорентина пък остава на 12-ото място с точка по-малко в актива си.