Университатя Крайова на три точки от върха в Румъния

Отборът на Университатя Крайова се приближи на три точки от върха в румънската Лига 1 след важна победа като гостс 2:1 над Студентеск Яш в двубой от 14-ия кръг. За тима от Крайова като титуляр започна Христо Златински, но беше заменен в 38-ата минута от Владимир Сречиу.

Другите двама българи в състава на Университатя - Апостол Попов и Радослав Димитров останаха резерви и не се появиха в игра. Резултатът беше открит от Густаво в полза на тима от Крайова в 15-ата минута. Тиаго Алмейда изравни в 67-ата, а победата за гостуващия тим донесе Александру Балута в 76-ата.

С успеха Университатя събра 29 точки, колкото има и Стяуа, а лидер с 32 и мач по-малко е отборът на ЧФР Клуж, който утре приема Ботошани.