Носителят на трофея аут от Купата на Русия (видео)

Втородивизионният Криля Советов елиминира носителя на трофея Локомотив (Москва) на 1/16-финалите от турнира за Купата на Русия. Тимът от Самара се наложи над "железничарите" с 3:2 след продължения и поднесе поредната изненада в надпреварата, след като вчера отпаднаха още два от фаворитите - ЦСКА (Москва) и Краснодар.

Близо 10 000 зрители на стадион "Металург" подкрепиха Криля Советов. След нулево първо полувреме домакините взеха преднина в 52-ата минута с гол на Евгений Башкиров, който се възползва от подаване на Денис Ткачук. В 76-ата минута рикошет в крака на Тарас Михалик помогна на Алексей Миранчук да изравни. Самарци отново поведоха в 85-ата минута, когато Неманя Пейчинович си вкара автогол. В добавеното време обаче Соломон Кверквелия спаси Локо и прати мача в продължения.
Развръзката настъпи в 108-ата минута след перфектна контра на домакините и гол на Данил Кльонкин. Победата без първа за Криля Советов над Локомотив от 6 години.

На осминафиналите тимът на Андрей Тихонов ще срещне Рубин в Казан.