Положения и греди, но нули на "Бутарке" (видео)

Тимовете на Леганес и Жирона направиха 0:0 в мач от петия кръг на Ла Лига. Като цяло срещата беше динамична, но и двата отбора нямаха късмет пред гола.

Срещата в мадридското предградие започна лудо - греда и още две прекрасни положения до петата минута. Александър Шимановски нацели гредата в първата минута, а четири по-късно Кристиан Стуани пропусна с глава от малкото наказателно поле. При ответното нападение Хави Ерасо изпусна сам срещу Горка Ираисос. Стуани направи нов пропуск в 31-ата минута, десет минути по-късно Шимановски не беше точен.

Втората част на “Бутарке” не беше толкова динамична. Тя ще се запомни най-вече с удар в гредата на Хуанпе (73) след изпълнение на корнер. В 59-ата Иван Куеяр спаси превъзходно след нов опит на Хуанпе.