Севиля подгони Барса въпреки смехотворна дузпа (видео)

Отборът на Севиля надделя с 1:0 при гостуването си на новака Жирона в двубой от четвъртия кръг на Примера дивисион. Луис Муриел реализира в 69-ата минута. В 90-ата минута реферът даде несъществуваща дузпа в полза на домакините, задето нападател на Жирона наведе глава, когато Франко Васкес изчисти с крак. С успеха тимът на Едуардо Берицо събра десет точки и се изкачи на втора позиция.

От началните минути на двубоя каталунският тим стоеше равностойно рамо до рамо до по-класния си съперник. В 26-ата минута Горка Ираисос направи добро спасяване след удар с глава на Стеван Нзонзи при центриране на Пабло Сарабия. Три минути по-късно Сарабия отново се отличи с хубаво подаване към Луис Муриел, но Хуампе избра точната позиция и блокира колумбиеца. В 34-ата Клемент Ленгле се намеси адекватно при опасна контра на домакините.

Секунди след началото на втората част зрителите на “Монтиливи” станаха свидетели на две положения пред двете врати. Първо Даниел Карисо беше близо до попадение, но спечели само корнер. При ответната акция Хуанпе беше още по-близо до гола, след като пред него се озова “мъртва” топка след корнер, ала ударът му не бе достатъчно прецизен. В 54-ата Ираисос изби след удар от фал на Муриел.

В 69-ата минута гостите от “Рамон Санчес Писхуан” отбелязаха попадение. Евер Банега намери Сарабия, който изведе Муриел. Колумбиецът напредна и шутира ниско в близкия ъгъл, възползвайки се от лошото позициониране на вратаря - 0:1. В 73-ата Сарабия можеше да отбележи втори гол, но опитът му за прехвърляне не сполучи. Минута по-късно каталунците изпуснаха страхотна възможност за изравняване. Пере Понс не стреля точно, след като получи отлична топка на около десетина метра пред голлинията.

В 90-ата минута съдията даде смехотворна дузпа за домакините. Франко Васкес и Кайода спориха за топката, халфът на севилци я изрита с крак, а неговият съперник опасно наведе глава. Реферът странно прецени, че това е дузпа. Алекс Гранел обаче трепна при изпълнението и нацели напречната греда. При ответното нападение Ираисос спаси самс рещу Муриел.