Гинган удари Биелса в последната секунда

Отборът на Гинган победи с 1:0 Лил в мач от шестия кръг на Лига 1. Единственото попадение падна буквално в последната секунда на мача. Тогава ветеранът Етиен Дидо стреля извън наказателното поле и след като ударът му се отклони в защитник се оплете в мрежата на Мик Манян. Гинган вече е на осмо място с актив от девет точки, докато Лил остава с пет на 17-а позиция.

Със същия резултат Нант победи Каен. Играчите на Клаудио Раниери стигнаха до успеха с попадение в 73-ата минута, дело на Андрей Гирото след асистенция на Шидозие Авазием. “Канарчетата” вече са на шесто място с актив от десет точки. Каен пък е с една по-малко на седмо.

Монпелие победи също с минималното 1:0. Южняците се наложиха като гост на новака Троа. Единственият гол вкара Педро Мендеш в средата на първата част. В края на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Освалдо Вискарондо получи два жълти картона. Монпелие зема десето място със седем точки, докато Троа е пети с 16.