Лион изпусна победата в края (видео)

Отборът на Лион пропусна да започне участието си в група “Е” на Лига Европа с победа. Френският тим направи равенство 1:1 в гостуването си на Аполон (Лимасол). “Хлапетата” обаче могат да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като поведоха в 53-ата минута с гол от дузпа на Мемфис Депай, но в добавеното време на мача Аполон изравни чрез Адриан Сардинеро.

Гостите поведоха в резултата в 53-ата минута от дузпа. Защитник на домакините игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка, а Мемфис Депай бе точен за 0:1.

Така гостите почти се виждаха победители, но в 3-ата минута на добавеното време Адриан Сардинеро взриви трибуните с изравнителен гол. Тогава Мартинес напредна отдясно и подаде по земя в наказателното поле, където испанецът засече кълбото, което рикошира в крак на защитник и се озова във вратата за крайното 1:1.

В крайна сметка двата тима взеха по една точка и делят второто място във временното класиране в групата. Водач е Аталанта с 3 точки.

АПОЛОН (ЛИМАСОЛ) - ЛИОН 1:1
0:1 - Депай (53-дузпа)
1:1 - Сардинеро (93)