Доволни московчани насред Лисабон - ЦСКА обърна Бенфика (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) започна по отличен начин участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. Руснаците победиха с 2:1 като гост Бенфика в мач от Група “А” на надпреварата. Московчани губеха в резултата след попадение на Харис Сеферович, но с голове на Витиньо от дузпа и Тимур Жамалетдинов обърнаха резултата в своя полза. Националът Героги Миланов изгледа срещата от пейката.

Бенфика - ЦСКА (Москва) 1:2

След нулево първо полувреме, в което домакините имаха предимство в опасните положения, логично португалците откриха резултата в началото на втората част. Андрия Живкович центрира по земя към Сеферович и швейцарецът отклони топката в мрежата.

След попадението гостите станаха доста по-активни и това им донесе успех. В 63-ата минута Андре Алмейда имаше нещастието топката да се удари в ръката му при един удар към вратата и съдията отсъди дузпа, която Витиньо реализира. Осем минути по-късно ЦСКА стигна до пълен обрат, когато резервата Жамалетдинов бе на точното място, за да довкара в мрежата една избита от вратаря Бруно Варела топка.

До края на мача Бенфика се опита да стигне до изравняване, но играчите на Виктор Гончаренко се бранеха отлично и в крайна сметка се поздравиха с три точки далеч от дома на старта на Шампионската лига.

Бенфика - ЦСКА Москва 1:2

1:0 - Сеферович (50)
1:1 - Витиньо (63-дузпа)
1:2 - Жамалетдинов (71)