Раванели лиши Локо (М) от първото място

Отборът на Локомотив (Москва) пропусна чудесен шанс да оглави руската Премиер Лига. "Железничарите" завършиха 1:1 при гостуването си на Ахмат в Грозни в мач от 9-ия кръг. Столичани водеха в резултата с 1:0 няколко минути преди края, но не успяха да удържат аванса си.

Локомотив остава на втора позиция, вече с 20 точки. С точка повече на върха е Зенит, който по-рано днес завърши 0:0 при гостуването си на Динамо (Москва). Ахмат заема седма позиция с 13 точки.

Първото попадение тази вечер всъщност бе автогол. Негов автор стана защитникът на Ахмат Родолфо в 55-ата минута. Бразилецът изпрати топката в собствената врата с глава след центриране от фаул, при което играчи на двата тима се сблъскаха във въздуха.

В 84-ата минута друг бразилец, носещ любопитното име Раванели Ферейра, изравни с много хубав гол. Той овладя топката с едно движение на дъгата на наказателното поле и веднага с удар от въздуха я насочи в долния десен ъгъл на стража на гостите Гилерме.