СуперПипо с първа победа в Серия "Б"

Легендата на Милан Филипо Индзаги записа първи успех в треньорската си кариера в Серия "Б". Специалистът изведе своя тим Венеция до ценни три точки в дома на един от фаворитите за влизане в Серия "А" - Бари.

Венецианците, които стартираха сезона с две равенства 0:0, се наложиха с 2:0 над тима воден от Фабио Гросо. На стадион "Сан Никола" головете отбелязаха Бентивольо от дузпа в 30-ата минута и Дзигони в 58-ата минута.

Това бяха и първите попадения на новаците в Серия "Б". Домакините бяха по-активни преди почивката, но пропуснаха своите шансове, а след втория гол за гостите, късметът им обърна гръб в продължението, тъй като гредите на два пъти спасиха Венеция. Първо след удар на Импорта, а след това и след изстрел на Флоро Флорес.

Загубата пък е втора поредна за Бари на Гросо.