Хетафе нанесе първа загуба на Леганес

Отборът на Хетафе се поздрави с първа победа от началото на сезона в испанското първенство. В първия мач от третия кръг на Ла Лига Хетафе надделя с 2:1 като гост над Леганес, нанасяйки на противника си тази вечер първо поражение за сезона.

Хетафе поведе в резултата с гол на Мауро Арамбари в 39-ата минута, който порази целта с фантастичен далечен изстрел. В 65-ата Мигел Гереро изравни с добавка от близко разстояние, но 7 минути след това той, вместо да се превърне окончателно в герой за тима си, влезе в ролята на грешник, пропускайки дузпа. Това даде шанс на гостите и в 83-ата минута резервата Алваро Хименес Гереро донесе с чудесен шут извън наказателното поле победата на тима на Хетафе, който вече има 4 точки в актива си, с 2 по-малко от Леганес.