Русия продължава с победите на Евробаскет 2017

Отборът на Русия постигна трета поредна победа от началото на Евробаскет 2017, като този път „Сборная“ се наложи над Белгия със 76:67 (19:18; 16:15; 18:14; 23:20) в двубой от програмата на група D.

Алексей Швед отбеляза 20 точки за победителите, Тимофей Мозгов добави 12 точки, а Дмитрий Хвостов и Никита Курбанов приключиха с по 10 точки.

Максим Де Зууви вкара 15 точки за белгийците, а Куентин Серон завърши с 12 точки.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като двата отбора на няколко пъти си размниха лидерската позиция, а на почивката Русия имаше минимален аванс от две точки – 35:33.

Баскетболистите на „Сборная“ успяха да увеличат преднината си в началото на третата четвърт до 6-7 точки, като оттук до последния съдийски сигнал руснаците демонстрираха класа и успяха да парират всеки опит за обрат от страна на съперника, което им донесе и крайния успех в мача – 76:67.