Туомас Самелвуо: Играхме много интелигентно и добре в първите два гейма, но после загубихме увереността и вярата си

Треньорът на национaлния волейболен отбор на Финландия Туомас Самелвуо призна след загубата от България с 1:3 в плейофите на Европейското първенство в Полша, че са играли много интелигентно и добре в първите два гейма, но след това са загубили увереността и вярата си.

"Влязохме в мача с настройката, че ще имаме много силен физически съперник и затова играхме много интелигентно в атака, сервисахме, защитавахме се и посрещахме добре. В първите две гейма беше така, но след това започнахме да губим играта си - на сервис и посрещане. България беше по-добре на тези елемент, а атаката им беше на високо ниво. След началото на третата част загубихме увереността и вярата си, което не трябваше да се случи. За мен този турнир беше част от голям процес, в който имаме напълно нов отбор. Започнахме със Световната лига миналата година, после класирахме за този турнир и за световното първенство, а ега сме във втората фаза тук. Това е много добър момент да анализираме защо и какво трябва да направим нещо повече. Това беше като пътешествие и сега да се опитаме да разберем сегашната ситуация", анализира Самелвуо.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ФИНЛАНДИЯ 3:1 - ТУК!!!