Коло-Коло разби Универсидад в чилийското Суперкласико

Коло-Коло постигна убедителен успех с 4:1 над Универсидад де Чили в голямото дерби на южноамериканската държава. В 229-ото издание на "Суперкласико дел футбол чиленьо", домакините бяха безапелационни, а разликата от три попадения е най-голямата в този сблъсък от 2012 година насам.

Герой за "вечния шампион" бе централният нападател Естебан Паредес, който се отличи с хеттрик на стадион "Монументал" в столицата Сантяго. 37-годишният капитан откри резултата още в 10-ата минута, а впоследствие бе точен още два пъти - в 50-ата и 86-ата.

За Паредес това е първи хеттрик в дербито, в шампионатните издания на което има общо 12 попадения.

Един гол за успеха на Коло-Коло добави Хайме Валдес в 16-ата минута, а халфът Хорхе Валдивия се отличи с две асистенции.

За Универсидад де Чили, който спечели титлата от последното първенство, точен бе Маурисио Пиния. Бившият нападател на Палермо, Каляри, Дженоа и Аталанта, се разписа в 33-ата минута след разбъркване в наказателното поле.

Коло-Коло постигна седма победа в последните девет сблъсъка за първенство с големия съперник, и общо 102-ра в историята на съперничеството.

В класирането на Примера Дивисион Коло-Коло заема пето място с 8 точки, а Универсидад де Чили е с една повече на четвъртата позиция.