Леванте се добра до точка след съмнителна дузпа

Отборите на Леванте и Депортиво Ла Коруня направиха 2:2 в мач от втория кръг на испанското първенство. "Синьо-червените" играха по-силно, но извоюваха точката едва след доста дискусионна дузпа.

В петата минута Феде Картабия се възползва от разбъркване в наказателното поле, имаше късмета топката да му падне на крака на точката на дузпата и не остави шансове на Раул Фернандес с удар в левия долен ъгъл. В 18-ата Хосе Кампаня можеше да вкара шедьовър - сантиметри го разделиха от това. В 28-ата Рубен Мартинес отрази шут на Жасон. В 31-ата Сидней удвои, след като беше най-съобразителен при корнер. Четири минути по-късно Енис Барди реализира страхотен гол от пряк свободен удар. Той прати топката в лявата сглобка на вратата на Рубен.

След почивката “жабите” продължиха да натискат. В 55-ата Моралес беше много близо до изравняване. В 72-ата стражът на галисците Рубен за пореден път направи великолепно спасяване - този път след опит на Жасон. В 77-ата валенсианският тим остана с човек по-малко след два глупави картона на Моралес. В 83-ата съдията назначи много, много спорна дузпа в полза на домакините. Потърпевшият Иви реализира и оформи крайното 2:2, лишавайки момчетата на Пепе Мел от победа.