Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Борусия (Д) не даде на Херта да си поеме дъх (видео)

Няколко часа след като Роберт Левандовски увеличи на 6 головата си сметка от началото на сезона, същото стори и дежурният му преследвач Пиер-Емерик Обамеянг. Африканецът реализира първото попадение при домакинския триумф на Борусия (Дортмунд) с 2:0 над Херта (Берлин) в среща от втория кръг на Бундеслигата. Оба-Оба беше точен веднъж и в първия кръг, а другите му четири точни изстрела са от финала за Суперкупата и турнира за Купата на Германия. За бившия играч на Сент Етиен това е осми пореден официален мач за Борусия, в който той се разписва поне веднъж.

Тази вечер Обамеянг порази целта в 15-ата минута, а през първата част шансове се откриха и пред Кристиан Пулишич. Двамата направиха много силен двубой, но и те бяха засенчени от Нури Шахин, който нямаше равен. Турчинът заби втория гол в 57-ата минута, след като преди това беше асистирал за първия.

Тимът на Петер Бос пак показа, че може да играе на високо ниво и без Усман Дембеле. Отново треньорът заложи на Максимилиан Филип, който се очертава като човекът, който засега ще компенсира за продадения на Барселона французин.

Борусия почти не позволи на играчите на Херта да сътворят нещо опасно пред Роман Бюрки и победата на домакините изобщо не беше поставена под въпрос.

След паузата Дортмунд ще гостува на Фрайбург, а “старата дама” ще приеме Вердер (Бремен).