Неудържимият Левандовски кара в темпото от миналия сезон (видео)

Новият сезон едва стартира, а Роберт Левандовски продължава да дърпа Байерн (Мюнхен) напред, както го правеше през миналата кампания. С нови два гола днес полякът донесе успеха на шампионите с 2:0 при визитата на Вердер (Бремен) в среща от втория кръг на Бундеслигата. Нападателят вече има шест попадения, като се е разписвал във всичките четири официални досега двубоя на тима.

В съботния следобед на “Везерщадион” баварците трябваше да се борят с ултрадефанзивната игра на домакините. Обсадата падна чак в 72-ата минута, когато влезлият като смяна Кингсли Коман намери Лева за първия гол. Три по-късно бившият играч на Борусия (Дортмунд) се разписа още веднъж. През първото полувреме пък Корентен Толисо стреля в гредата на вратата на Вердер.

Вердер (Бремен) - Байерн (Мюнхен) 0:2

Цялата тактика на домакините беше подчинена на идеята да не допуснат гол и в крайна сметка не успяха да сторят нищо съществено в предни позиции.

Искащият да напусне Ренато Санчес не беше включен в групата на шампионите по собствено желание, което само потвърждава очакванията, че тези дни той ще премине в друг клуб.

На вратата на баварците обаче след 4-месечно отсъствие се завърна Мануел Нойер. Досега капитанът лекуваше контузия, но вече е напълно възстановен, като това беше дебютът му с лентата след оттеглянето на Филип Лаам. От първата минута треньорът Карло Анчелоти заложи едновременно на Франк Рибери и Ариен Робен, а Томас Мюлер остана на пейката. Домакините от Бремен се надяваха на изненада с Макс Крузе и Фин Бартелс в атака, а в защита заложиха на трима централни бранители.

Очаквано Вердер се затвори, а гостите обградиха наказателното им поле. Робен и Рибери опитаха какво ли не да пробият защитата и да центрират към Левандовски или друг съотборник, но чистите положения се оказаха рядкост. Най-близо до гол Байерн беше още в самото начало - в 7-ата минута, когато новото попълнение Толисо уцели напречния стълб.

Другата реална опасност дойде чак в 40-ата минута, когато баварците издебнаха съперника на контраатака, но Рибери сгреши при центрирането в последните метри.

Играчите в зелено имаха своя шанс след половин час игра, когато Томас Дилейни насочи топката към долния ъгъл на вратата на Нойер, но Матс Хумелс подложи тяло и изби с гърди.

През второто полувреме нещата продължиха по същия начин със свирепа защита от страна на бременци. Преломът дойде в 72-ата минута, когато Коман подаде към Левандовски и той реализира.

Две по-късно Толисо намери Мюлер зад защитата и той стреля атрактивно от въздуха, но Иржи Павлинка отрази.

Секунди по-късно обаче чешкият страж видя как Левандовски слаломира между трима бранители на Вердер и заби кълбото в мрежата за 2:0, с което интригата беше убита и мачът вече се доиграваше.

След предстоящата пауза в първенството Байерн гостува на коравия тим на Хофенхайм. Бременци пък вече имат две загуби, не са вкарали нито гол и ги очаква пътуване до столицата за среща с Херта (Берлин).