Хофенхайм не се предаде в трудна ситуация (видео)

Няколко дни след отпадането си от Шампионската лига тимът на Хофенхайм намери сили да изравни на два пъти при гостуването си на Байер (Леверкузен) и в крайна сметка си тръгна с точка в среща от Бундеслигата - 2:2.

През първото полувреме бъдещият съперник на Лудогорец в Лига Европа беше почти свидетел на случващото се на терена, но извади късмет да получи само едно попадение, дело на Вендел от дузпа в 32-ата минута. На няколко пъти футболистите на Байер излизаха на добри позиции, а върхът на пропуските дойде веднага след попадението, когато Доминик Коор не успя да уцели вратата от няколко метра, когато на нея беше останал само стражът на гостите.

Хофе реагира веднага след почивката и в 47-ата минута Андрей Крамарич изравни. Статуквото обаче се задържа само около две минути, защото атака на Леверкузен по дясното крило завърши с подаване на Адмир Мехмеди към Карим Белараби и кинжален изстрел до гредата за 2:1.

И този път играчите на младия треньор Юлиан Нагелсман показаха характер и в 70-ата минута очертаващият се като голмайстор Марк Ут заби красиво попадение за 2:2, като тук се наложи съдията да изчака технологията на видеоповторенията да потвърди, че не е имало засада в акцията на гостите.

Хофенхайм ще посрещне паузата с 4 точки на своята сметка, докато за Байер това е първа точка. В следващия кръг в Зинсхайм ще пристигне шампионът Байерн (Мюнхен), докато "аспирините" ще спорят с Майнц 05.