Уест Бромич като Манчестър Юнайтед - с две победи от два мача и без допуснат гол (видео)

Отборът на Уест Бромич Албиън се поздрави с втора поредна победа с 1:0 в английското първенство и след втория кръг на Премиър лийг е с пълен актив от 6 точки на втората позиция в класирането, като отстъпва по голова разлика на лидера Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" започнаха сезона с две победи с по 4:0. Днес футболистите на Тони Пулис се наложиха с 1:0 над домакините от Бърнли. Отборът на Бърнли шокира шампиона Челси с 3:2 на “Стамфорд Бридж” на старта, но днес допусна поражение, след като резервата Хал Робсън-Кану в 71-ата минута реализира единственото попадение в двубоя. Уелският нападател се пребори за топката пред дъгата на наказателното поле, навлезе в пеналтерията и опъна мрежата зад Том Хийтън.

Гостите доиграха мача с 10 души, след като директен червен картон в 83-ата минута получи именно авторът на гола Робсън-Кану. Той бе отстранен от игра за удар с лакът срещу противников футболист. Това обаче не попречи на Уест Бромич да вземе втора поредна победа в Премиър лийг, след като на старта тимът се справи с 1:0 у дома с Борнемут.