Обрат в Исландия приближи Брага до групите на ЛЕ (видео)

Отборът на Брага постигна ценна победа с 2:1 кота гост на Хафнарфюордур в първия мач между двата тима от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Португалският тим направи пълен обрат в Исландия и може да гледа с оптимизъм към реванша.

Хафнарфьордур откри резултата в 40-ата минута, когато Ори Бьорнсон финтира защитник в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл заби топката във вратата за 1:0.

През второто полувреме обаче гостите направиха пълен обрат. В 62-ата минута Паулиньо бе изведен на скорост, надбяга двама бранители и от малък ъгъл успя да промуши кълбото в мрежата.

В 79-ата минута почти по идентичен начин Никола Стоилкович нахлу в наказателното поле и отблизо вкара за 1:2.