Отборът на Божидар Краев загуби в последната минута

Мидтиланд на Божидар Краев игра силно, но допусна поражение с 2:3 при гостуването си на Апоел (Лимасол) в първа среща от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Кипърският тим стигна до успеха с попадение в 91-ата минута, но реализираните два гола дават отлични шансове на датчаните преди реванша след седмица. Българският национал остана сред резервите за своя тим.

Харис Кириаку вкара първия гол на стадиона в Ларнака в 15-ата минута, но още преди почивката новият централен нападател на Мидтиланд Александер Сьорлот изравни. Това се повтори и през втората част, когато първо бразилецът Жандер пак изведе Апоел напред в 70-ата минута, но само четири по-късно Сьорлот излезе сам срещу вратаря и направи 2:2.

Все пак кипърският отбопр имаше последната дума в мача и Йоанис Питас беше точен за 3:2, като този път гостите нямаха време да отговорят.

АПОЛОН (Лимасол) - МИДТИЛАНД 3:2
1:0 Кириаку (15)
1:1 Сьорлот (38)
2:1 Жандер (70)
2:2 Сьорлот (74)
3:2 Питас (90)