Вратарят на “червените” отново национал

Вратарят на ЦСКА-София Витаутас Черняускас е получил повиквателна за националния отбор на Литва, пише “Тема Спорт”. 28-годишният страж е попаднал в сметките на селекционера Едгарас Янкаускас, след като записа 3 поредни мача за “армейците”, в които те постигнаха 3 победи.

Черняускас се завръща в представителния тим на родината си след година и половина пауза. Предстоящите двубои на прибалтийците са световните квалификации с Шотландия на 1 септември и със Словения на 4-и.

Последният случай, в който Витаутас е част от състава на Литва, е на 26 март 2016 година. Тогава той пази 90 минути при загубата с 0:3 от Русия в евроквалификация. Оттогава досега Черняускас не е бил викан, а общо участията му за Литва са 4. Трансферът в ЦСКА-София бързо изстрелва вратаря обратно в националния отбор. Той измести и Георги Китанов от титулярното място на “Армията”. Любопитно е да се отбележи, че Черняускас ще спори в състава на Литва с бившия вратар на Ботев (Пловдив) Ернестас Шеткус, който в момента е част от Апоел (Хайфа), а през изминалия сезон е играл за елитния холандски АДО Ден Хааг.