Десет гола в два мача: ЦСКА-София напълни мрежата и на Локо Пд (видео)

След като преди седмица ЦСКА-София разби с 6:2 Ботев Пд в Коматево, днес "червените" напълниха мрежата и на другия пловдивски гранд - Локомотив, надигравайки го с 4:1 на "Армията" в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Домакините поведоха с 2:0 през първата част след попадения на новото попълнение Тиаго и Кристиян Малинов, а след почивката се разписаха щатният голмайстор Фернандо Каранга и Станислав Манолев. За смърфовете вкара Димо Бакалов.

Футболистите на Стамен Белчев имаха превъзходство почти през целия мач, но вкараха толкова много не и без помощта на отбраната на гостите, която допусна груби грешки и при четирите попадения на ЦСКА-София.

Срещата започна с натиск на домакините, които наложиха дълбока преса в полето на Локо и почти винаги тя се оказваше успешна. В 11-ата минута шут от далеч на Рубен Пинто излезе над напречната греда.

Така се стигна до 13-ата минута, в която Манолев центрира отдясно, Пиргов не се намеси по най-добрия начин и чукна топката в краката на Тиаго, който с техничен изстрел прехвърли вратаря и намиращия се пред голлинията централен бранител Пламен Николов за 1:0.

Попадението събуди гостите, които в следващите няколко минути се изнесоха в по-предни позиции. Първо опасен пробив на Бакалов затрудни червената отбрана, а секунди по-късно добра атака завърши със слаб изстрел на Умарбаев. В 17-ата минута нов шут на играч в черно-бяло рикошира в крак на защитник и профуча на сантиметри покрай дясната греда на Черниаускас.

Домакините отговориха с втори гол във вратата на Локо. Централният бранител Пламен Николов сбърка при разиграване пред наказателното поле на смърфовете. Меркадо му отне топката и центрира към Манолев, който свали с глава към оставения непокрит Малинов, а за халфа не бе проблем да реализира от 4-5 метра фронтално срещу вратата.

През първия половин час направи впечатление, че защитниците на Локо се опитваха да разиграват твърде много топката в и около собственото си наказателно поле, но го правеха неубедително и допускаха голямо количество грешки, които в крайна сметка им струваха и двете попадения във вратата на Пиргов.

В 34-ата минута пловдивчани можеха да се върнат в мача след центриране на Николов, но изстрелът с глава на Бакалов излезе в аут.

Пет минути след тази ситуация и пред ЦСКА-София се откри възможност за трети гол след пробив на Манолев и добър пас към Каранга, но таранът стреля неточно.

В 44-ата минута Чорбаджийски извърши фаул в дъгата на собственото си наказателно поле, но реферът Никола Попов реши да не отсъжда фаул, което се оказа първата му по-сериозна грешка до този момент. В даденото от съдията двеминутно продължение на първата част при опасно центриране отдясно Дюлгеров бутна Бакалов в гърба и смърфовете поискаха дузпа, но Попов не се съгласи с техните претенции и вдигна жълт картон на потърпевшия за симулация, каквато обаче нямаше.

В началото на втората част Локо отново заложи на дълго задържане на топката, но пак без да застрашава противниковата врата. Това за пореден път изигра лоша шега на гостите, тъй като в 61-ата минута допуснаха нова грешка в отбрана, когато Пламен Николов реши да остави Каранга пред границата на наказателното поле и отиде да помага на свой съотборник на тъча, за да спре пробив на Меркадо. Логично последва пас към тарана на червените, който си спря необезпокоявано топката и технично реализира за 3:0.

В 74-ата минута Димо Бакалов вкара за 3:1, след като засече с глава центриране на Бедиме отляво. Четири минути по-късно Меркадо размина за пореден път няколко футболисти на гостите отляво и центрира по земя към непокрития Манолев, за когото не бе проблем да разстреля Пиргов от 6-7 метра за крайното 4:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 4:1