Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Арсенал изпусна аванс от два гола, българите не играха заради контузии (видео)

В последен мач от 6-ия кръг в Премиер лигата Арсенал (Тула) и Урал завършиха наравно - 2:2. По-разочаровани от резултата със сигурност трябва да са домакините, които още в 10-ата минута поведоха с 2:0, но не успяха да задържат преднината си и със скромния актив от 4 точки остават точно над чертата на изпадащите. Българите в двата състава пропуснаха двубоя заради контузии. Още вчера Михаил Александров е получил схващане в бедрото и по-рано днес стана ясно, че няма да бъде включен в групата на Арсенал, за да не се рискува здравето му. Николай Димитров трябваше да е титуляр за Урал, но е почувствал болки по време на загрявката и вместо него започна Юрий Бавин.

Около 10 000 фенове на домакините се зарадваха на летящия старта на тима на Миодраг Божович. Още в 5-ата минута Стопила Сюнзю скочи най-високо в наказателното поле след центриране от корнер и с глава опъна мрежата. Малко по-късно Кирил Комбаров сложи началото на бърза атака, завършила с подаване на Сергей Ткачов към Иля Максимов, който с гърди удвои преднината на Арсенал.
Въпреки доминацията на домакините, Урал върна едно попадение в края на полувремето, когато Ерик Бикфалви беше оставен непокрит и преодоля Владимир Габулов. В 58-ата минута Ткачов пропусна да вкара трети гол за Арсенал, а в 63-ата с гола се размина и Горан Чаушич. Не след дълго резервата Алексей евсеев нанесе коварен изстрел от границата на наказателното поле, който изненада Габулов - 2:2.

Равенството позволи на Урал да събере 8 точки и да заеме 10-ото място във временното класиране. Отборът на Александър Тарханов е единственият, освен лидера Зенит, който още не познава вкуса на загубата.