Хичо спря победния ход на Манчини и Зенит (видео)

Урал и Зенит направиха 1:1 в двубой от междинния 5-и кръг на руската Премиер лига. Николай Димитров изигра много силни 90 минути за състава на Александър Тарханов и асистира за гола на Ерик Бикфалви в 35-ата минута. През второто полувреме Александър Кокорин изравни и поведе при голмайсторите с 4 попадения.

Зенит не успя да запише пета поредна победа и по-късно днес може да отстъпи лидерската позиция на Локомотив (Москва). Урал се изкачи на 5-о място със 7 точки и все още няма поражение.
Взетият от Атлетико Мадрид Краневитер беше сред резервите, а в титулярния състав попаднаха други 6 нови попълнения - Денис Терентиев, Емануел Мамана, Далер Кузяев, Александър Ерохин, Леандро Паредес и Себастиан Дриуси, който си партнираше в предни позиции с демонстриращия великолепна форма Александър Кокорин.

Урал стартира без голямата си звезда Чисамба Лунгу. Атаката поведе Владимир Илин, а най-близо до него действаха Димитров, Ерик Бикфалви и Максим Григориев.
Пълният актив набрани точки до момента и най-вече разгромното 5:1 срещу шампиона Спартак (Москва) дадоха необходимото самочувствие на Зенит. Срещу себе си обаче питерци имаха друг отбор без загуба до момента. "Оранжевите" от Екатеринбург направиха три равенства 1:1 и надвиха с 1:0 като гост Динамо (Москва). Традицията обаче беше изцяло срещу тях в мачовете със Зенит - 1 равенство и 11 загуби.

В 16-ата минута Кузяев проби отдясно и центрира, Кокорин остави топката за Дриуси, но аржентинецът стреля неточно. Домакините бяха концентрирани и внимаваха да не допускат грешки в дефанзивен план, а контрите им се развиваха най-вече по десния фланг, където играеше Николай Димитров. В средата на полувремето Хичо направи нещо много красиво, като прокара топката между краката на Олег Шатов. Малко след това Владимир Илин се освободи и шутира опасно, но Андрей Луньов спаси.
По-добрата игра на Урал доведе и до заслужен гол. Негов автор стана Ерик Бикфалви в 35-ата минута. В основата на попадението беше Димитров, който центрира майсторски, а румънецът с глава заби топката в мрежата. Зенит можеше да отвърне веднага, но Дриуси стреля над вратата от удобна позиция. Малко преди почивката пък Луньов попречи на Бикфалви да се разпише за втори път.

На почивката Манчини смени Шатов с Краневитер и Зенит заигра доста по-добре. В 49-ата минута Дриуси пропусна от малък ъгъл, а в 53-ата серия от рикошети пред вратата на Урал като по чудо не завърши с гол. Такъв падна в 60-ата минута, когато Дриуси намери Кокорин, той леко отклони топката, а неубедителната намеса на Ярослав Годзюр позволи тя да влезе в мрежата - 1:1.
В 63-ата минута стражът на домакините се реваншира, избивайки удар на Далер Кузяев. В 69-ата Николай Димитров намери по перфектен начин Илин, но нападателят на Урал не извлече максимума от ситуацията. Четвърт час преди края Годзюр се справи с удар с глава на Дриуси.

В заключителните минути Димитров можеше да се превърне в герой за Урал, но след като технично преодоля съперник, фалцовият му изстрел прати топката над вратата. Въпреки това, точката е добре дошла за тима на Александър Тарханов, който в следващия кръг ще гостува на Арсенал (Тула). на Зенит предстои домакинство на Ахмат.